Szklane drzwi przesuwne, zapewniają wyjątkową funkcjonalność i stanowią estetyczne wprowadzenie do nowoczesnych wnętrz. Drzwi z pracowni GDEL charakteryzuje płynny przesuw skrzydeł, dzięki czemu otwieranie i zamykanie ich jest komfortowe. W ofercie posiadamy prowadnice industrialne z widocznymi kołami ozdobnymi rolek łożyskowych i metalową szyną, a także prowadnice z maskownicą z możliwością zamontowania do ściany lub sufitu.

Konstrukcja szklanych drzwi loftowych jest wykonana ze stali. Rama drzwi może być wypełniona kilkoma rodzajami szkła między innymi bezpiecznym przezroczystym lub z folią matową wewnątrz. Zastosowanie szkła bezpiecznego ogranicza możliwość rozpadu szkła w przypadku uszkodzenia mechanicznego. Dzięki podziałowi ramy szprosami konstrukcyjnymi w drzwiach zachowany jest lofotwy design. Szklane drzwi przesuwne to rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do wnętrza dodatkowej ilości światła dziennego i optyczne powiększenie wnętrza.

Drzwi przesuwne powinny być szersze niż wymiar otworu, dzięki temu będą umożliwiały pełne jego zakrycie. Dodatkowo, aby umożliwić płynne otwieranie skrzydło powinno być zamontowane w niewielkiej odległości powyżej podłogi. Zaletą drzwi przesuwnych jest fakt, że po wyłożeniu na ścianę nie ograniczają aranżacji przestrzeni wokół drzwi. Jednak pomiędzy ścianą, a skrzydłem występuje przerwa wynikająca z szerokości prowadnicy i niezbędnej przestrzeni umożliwiającej swobodną pracę skrzydeł. Odległość od ściany uzależniona jest również od grubości listew przypodłogowych zamontowanych w mieszkaniu.

Podsumowując, drzwi szklane przesuwne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie nie tylko funkcjonalność, ale także estetykę i nowoczesny design. Ich elegancki wygląd oraz wysoka jakość wykonania zapewnią wiele lat satysfakcjonującego użytkowania.