Szklana zabudowa loftowa to jedno z najmodniejszych rozwiązań w aranżacji wnętrz, które zyskało popularność wśród osób ceniących ponadczasowe rozwiązania. Jednym z najistotniejszych walorów zabudowy jest to, że daje ona możliwość optyczne powiększenia wnętrza, co dobrze się sprawdza w małych pokojach, czy mieszkaniach.

Jak więc powiększyć optycznie przestrzeń wykorzystując zabudowę loftową?

Wybierz jasne barwy - wnętrza w których zastosowane zostały jasne kolory wydają się większe niż te o ciemniejszej tonacji. Zabudowa loftowa wykonywana w pracowni GDEL może być malowana na dowolny kolor z palety RAL, co daje możliwość wykonania ścianek loftowych zarówno w białym, czy jasno szarym kolorze wykończenia metalowych elementów.

Przeszklone ściany dają możliwość wpuszczenia do pomieszczenia sporą ilość naturalnego światła, co pozwala na sprawienie, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

Zabudowa loftowa to sposób na wykorzystanie pełnej wysokości pomieszczenia, aż do samego sufitu, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. W takich rozwiązaniach dobrze sprawdzą się zarówno stałe ścianki jak i szklane drzwi z naświetlem.

Zastosowanie minimalistycznych rozwiązań sprawia, że przestrzeń wydaje się mniej zagracona, a dobrze przemyślane meble i dekoracje, stanowić będą spójną kompozycję.

Klasycznym rozwiązaniem, które daje możliwość optycznego powiększenia przestrzeni są lustra. Mogą one być wykorzystane jako wypełnienie konstrukcji drzwi i stałych ścianek stanowiąc oryginalny dodatek do wnętrza.

Podsumowując, wykorzystanie zabudowy loftowej to doskonały pomysł na wizualne otwarcie i optycznie powiększenie przestrzeni. Możliwość dobrania kolorystyki wykończenia oraz rodzaju szkła do wypełnienia konstrukcji sprawia, że rozwiązanie to świetnie wpiszę się w różne style aranżacji mieszkań. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, przeszkleń, wysokości pomieszczenia, zasad minimalizmu i luster można uzyskać wrażenie większej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku małych mieszkań.

Powiększ optycznie wnętrze, dzięki zabudowie loftowej GDEL.