Szklana zabudowa loftowa - modny i ponadczasowy trend

Walory zabudowy loftowej

Szklana zabudowa loftowa to jedno z najmodniejszych rozwiązań w aranżacji wnętrz, które zyskało popularność wśród osób ceniących ponadczasowe rozwiązania. Jednym z najistotniejszych walorów zabudowy jest to, że daje ona możliwość optyczne powiększenia wnętrza, co dobrze się sprawdza w małych pokojach, czy mieszkaniach.

Przeszklone ściany - wpuszczanie naturalnego światła

Możliwość optycznego powiększenia wnętrza

Przeszklone ściany dają możliwość wpuszczenia do pomieszczenia sporą ilość naturalnego światła, co pozwala na sprawienie, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

Wybierz jasne barwy

Wybierz jasne barwy - wnętrza w których zastosowane zostały jasne kolory wydają się większe niż te o ciemniejszej tonacji. Zabudowa loftowa wykonywana w pracowni GDEL może być malowana na dowolny kolor z palety RAL, co daje możliwość wykonania ścianek loftowych zarówno w białym, czy jasno szarym kolorze wykończenia metalowych elementów.

Praktyczne wskazówki dotyczące zabudowy loftowej

Zabudowa loftowa to sposób na wykorzystanie pełnej wysokości pomieszczenia, aż do samego sufitu, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. W takich rozwiązaniach dobrze sprawdzą się zarówno stałe ścianki jak i szklane drzwi z naświetlem.

Wykorzystanie pełnej wysokości pomieszczenia

Zastosowanie minimalistycznych rozwiązań

Zastosowanie minimalistycznych rozwiązań sprawia, że przestrzeń wydaje się mniej zagracona, a dobrze przemyślane meble i dekoracje, stanowić będą spójną kompozycję.

Wykorzystanie luster

Klasycznym rozwiązaniem, które daje możliwość optycznego powiększenia przestrzeni są lustra. Mogą one być wykorzystane jako wypełnienie konstrukcji drzwi i stałych ścianek stanowiąc oryginalny dodatek do wnętrza.

Podsumowanie: Zabudowa loftowa jako sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Wybór kolorystyki, szkła i zasady minimalizmu

Podsumowując, wykorzystanie zabudowy loftowej to doskonały pomysł na wizualne otwarcie i optycznie powiększenie przestrzeni. Możliwość dobrania kolorystyki wykończenia oraz rodzaju szkła do wypełnienia konstrukcji sprawia, że rozwiązanie to świetnie wpiszę się w różne style aranżacji mieszkań. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, przeszkleń, wysokości pomieszczenia, zasad minimalizmu i luster można uzyskać wrażenie większej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku małych mieszkań.

Jak powiększyć optycznie przestrzeń stosując loftową zabudowę?