Popularność drzwi loftowych w aranżacji wnętrz

Drzwi loftowe to popularny element wystroju wnętrz, szczególnie w stylu industrialnym i nowoczesnym. Mogą mieć różne sposoby otwierania, w zależności od preferencji i potrzeb użytkownika. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów otwierania drzwi loftowych:

Sposoby otwierania drzwi loftowych

Drzwi loftowe można podzielić ze względu na sposób otwierania na przesuwne i na zawiasach. W przypadku skrzydeł na zawiasach należy wziąć pod uwagę pozostawienie wolnej przestrzeni na wyłożenie skrzydła. Jest to szczególnie istotny aspekt w małych wnętrzach. Przewagę w tej kwestii mają drzwi przesuwne które po otwarciu wykładają się na ścianie z prowadnicą i nie zagradzają przestrzeni przejścia.

Systemy przesuwne drzwi loftowych

Wśród systemów przesuwnych wyróżnić można drzwi:

  • na prowadnicach sufitowych
  • na prowadnicach ściennych
  • montowane w kasetach, pozwalające na schowanie skrzydła w ścianie

Drzwi uchylne

Drzwi uchylne mogą być otwierane jednostronnie lub dwustronnie. Standardowe zawiasy do drzwi loftowych GDEL pozwalają na otwarcie skrzydła w jedną stronę. Tymczasem zastosowanie zawiasów pivotowych daje możliwość otwarcia drzwi w dwie strony. Takie zawiasy są czasem nazywane wymiennie zawiasami kowbojskim. W ofercie GDEL znajdziesz drzwi loftowe:

Ilość skrzydeł w drzwiach loftowych

Kolejnym aspektem jest ilość skrzydeł w drzwiach loftowych. Drzwi szklane wykonywane przez pracownię GDEL mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Podwójne skrzydła są najczęściej stosowane w szerokich przejściach powyżej jednego metra szerokości. Drzwi z dwoma parami skrzydeł są wyjątkowo eleganckie i stylem nawiązują do drzwi francuskich. Ciekawym rozwiązaniem są również drzwi podwójne z jednym biernym skrzydłem. Takie drzwi są praktycznym sposobem na zwiększenie powierzchni przejścia w razie potrzeby. Jedno ze skrzydeł jest ryglowane i na co dzień pełni funkcję stałej ścianki. Najczęściej takie podwójne drzwi loftowe z biernym skrzydłem są stosowane w korytarzach i wiatrołapach. Metalowe drzwi z doświetlem bocznym lub naświetlem również są częstym wyborem do wiatrołapów. Drzwi metalowe z przeszkleniami to także idealne rozwiązanie do eksponowanych miejsc takich jak salony i pokoje dzienne.