Styl industrialny - jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny to jeden z najmodniejszych kierunków w aranżacji wnętrz mieszkalnych i usługowych. Cechuje się surowymi elementami, które dodają pomieszczeniom unikalnego charakteru. Podpowiadamy jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym.

Wykorzystanie surowych materiałów

Wykorzystując surowe materiały takie jak beton, cegła, metal, drewno i szkło, aby wydobyć oryginalny wygląd wnętrza.

Przeszklenia i okna

W stylu industrialnym ważną rolę odgrywają przeszklenia, takie jak duże okna z widokiem na panoramę miasta. Jeśli jednak nie posiadasz klasycznego loftu, wewnętrzne konstrukcje stalowe z przeszkleniem​ pozwolą na uzyskanie surowego industrialnego klimatu.

Dominujące kolory

Dominującymi kolorami są odcienie czerni, szarości i beżu. Nie brakuje również ciepłych odcieni w kolorze czerwonej cegły czy naturalnego drewna, aby pomieszczenie wyglądało przytulniej.

Meble przemysłowe i oświetlenie

Meble przemysłowe stanowią bazę dla całej aranżacji. Drewniane skrzynie, metalowe regały, czy stoły pozwolą nadać wnętrzu industrialny klimat. Równie istotne jest oświetlenie najczęściej w postaci lamp sufitowych z metalowymi abażurami lub lamp z dekoracyjnymi żarówkami LED na styl tradycyjnej żarówki Edisona to idealne rozwiązanie do industrialnego wnętrza.

Dodatki i indywidualność

Pomimo surowego charakteru stylu industrialnego w we wnętrzu nie powinno zabraknąć dodatków. W tym celu wykorzystać można stare mapy, lub oryginalne plakaty, a także ciekawe tkaniny lub antyki, które dodadzą wnętrzu indywidualnej tożsamości.

Połączenie wyżej wymienionych elementów pozwoli na wprowadzenie do wnętrz niepowtarzalnego stylu industrialnego, który zachwyci nie tylko domowników. Należy jednak pamiętać, żeby utrzymać balans pomiędzy surowością, a przytulnymi akcentami, tak aby pomieszczenie było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim dopasowane do potrzeb użytkowników, co pozwoli na komfortowe korzystanie z przestrzeni.

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?