Wybór koloru konstrukcji stalowej w drzwiach loftowych

Stalowa konstrukcja w drzwiach loftowych to najważniejszy element ich estetyki i funkcjonalności. Może zostać pomalowana w zależności od preferencji na różne kolory, które wpłyną na końcowy wygląd całej konstrukcji.

Czerń - elegancja i industrialny charakter

Czerń to podstawowy wybór w przypadku drzwi loftowych. Głębokie, czarne matowe wykończenie dodaje wnętrzom elegancji i nowoczesności, jak również jest podkreśleniem industrialnego charakteru drzwi. Czerń dobrze komponuje się z drewnem, betonem i różnymi wzorami kafli ceramicznych.

Biel - neutralność i optyczne powiększenie wnętrza

Biel to obok czerni drugi z najpopularniejszych kolorów wykończenia drzwi loftowych. Konstrukcja malowana na biało jest bardziej neutralna i doskonale komponuje się z większością kolorów wykończenia ścian i podłóg. Biel sprzyja optycznemu powiększeniu i rozjaśnieniu wnętrza, co jest szczególnie korzystne w niewielkich przestrzeniach.

Złoty kolor - elegancja i luksus

Złoty kolor to interesująca opcja malowania konstrukcji w drzwiach loftowych. Sprawia, że konstrukcja nadaje wnętrzu elegancki i wysublimowany charakter, a także wprowadza blask i ociepla charakter przestrzeni. Złota konstrukcja metalowa z drzwiami loftowymi dobrze komponuje się ciemnymi kolorami ścian i podłóg oraz drewnianymi elementami wyposażenia. Wprowadzi do wnętrza element luksusu i zdecydowanie przyciągnie uwagę, stając się centralnym elementem wnętrza. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość złota może być przytłaczająca i zamiast elegancji wprowadzić niepotrzebny efekt kiczu. Dlatego bardzo istotne jest zachowanie balansu i odpowiednich proporcji w złotych dodatkach.

Malowanie natryskowe - równomierne i trwałe wykończenie

W pracowni GDEL konstrukcje malowane są natryskowo. Jest to technika, która polega na pokryciu farbą poprzez zastosowanie urządzenia wyposażonego w specjalne głowice i dysze. Dzięki malowaniu natryskowemu powierzchnia metalu zostaje równomiernie pokryta, jednakową warstwą farby, która pozostaje gładka, a to przekłada się na trwałość powłoki. Brak pęcherzyków i rozwarstwień to mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru. Metoda malowania natryskowego szczególnie sprawdza się przy malowaniu elementów o nietypowych kształtach. Podczas malowania natryskowego farba rozpryskuje się, dlatego do Klienta dostarczamy gotowy i złożony produkt, a montaż drzwi loftowych jest czysty.

Poza wymienionymi barwami, konstrukcje loftowe GDEL mogą posiadać dowolny kolor wykończenia powierzchni z palety RAL, co pozwoli na dopasowanie konstrukcji do koloru farby ściennej, tapety czy tkanin. Farba w wybranej barwie może mieć matowe lub satynowe wykończenie. Ważne jest, aby kolor dobrze komponował się z założonym stylem całego wnętrza oraz spełniał oczekiwania domowników. Kolory wpływają nie tylko na wygląd samych drzwi, ale także na odbiór całej przestrzeni.

konstrukcja GDEL czarna
konstrukcja GDEL biała
konstrukcja GDEL złota