Drzwi loftowe, a izolacyjność akustyczna

drzwi-loftowe-szczelnosc-GDEL

Czy drzwi loftowe ograniczają dźwięki?

.

Drzwi loftowe nie wyciszą całkowicie pomieszczenia, ale w naszej ocenie w tym zakresie sprawdzają się podobnie jak drzwi z MDF

Drzwi loftowe i industrialne ścianki są często wybierane do sypialni. Przyszli użytkownicy drzwi loftowych zastanawiają się czasem, czy takie drzwi wyciszą ich pomieszczenie?

W niniejszym wpisie postaramy się wyjaśnić jak to jest z tą szczelnością drzwi loftowych.

.

Drzwi loftowe GDEL to produkt wykonywany na indywidualne zamówienie, dla którego nie są określane parametry izolacyjności akustycznej.

W drzwiach loftowych wykorzystywane jest pojedyncze szklenie, które w mniejszym stopniu ogranicza przenikanie dźwięków niż na przykład szyby zespolone w oknach zewnętrznych.

W drzwiach loftowych GDEL szkło jest wklejane w metalowe ramy, bez stosowania uszczelek.

W przypadku drzwi loftowych charakterystyczny jest metaliczny dźwięk ocierających o siebie stalowych elementów konstrukcji.

Szczególnie w przypadku drzwi przesuwnych z industrialną prowadnicą. W celu zwiększenia tłumienia dźwięków w drzwiach loftowych może zostać zastosowane na przykład grubsze szkło.

Przy czym szkło laminowane (bezpieczne) - tłumi dźwięki w większym stopniu w porównaniu do szkła monolitycznego o tej samej grubości.

Zwiększenie grubości szkła to także wzrost wagi drzwi i  wcale nie oznacza całkowitego wyciszenia pomieszczenia.

To także znaczny wzrost ceny drzwi.  Na rynku dostępne są również szkła o właściwościach zapewniających izolacyjność akustyczną i wpływające na tłumienie dźwięków.

Jednak są to rozwiązania najczęściej dedykowane do okien z szybami zespolonymi.

Co więcej, ze względu na konstrukcję drzwi loftowe GDEL nawet przy zastosowaniu szkła o lepszych parametrach w zakresie tłumienia dźwięków nie wyciszą całkowicie pomieszczenia.

Finalnie o tłumieniu dźwięków decyduje nie tylko rodzaj szkła, ale również konstrukcja profili, dodatkowe uszczelki itd.

.

Jeżeli masz wątpliwości, czy drzwi loftowe sprawdzą się w Twoim domu?

.

NAPISZ DO NAS!