Rodzaje szkła stosowane w drzwiach loftowych GDEL

Jeśli myślisz o szklanych drzwiach loftowych, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje szeroki wybór różnych rodzajów szkła. Szkło może być niestandardowo cięte do dokładnego rozmiaru drzwi, które potrzebujesz, i może być w kilku wariantach. Szkło, które jest wykorzystywane w drzwiach loftowych, może mieć różne właściwości, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji Klienta.

Jaki rodzaj szkła wybrać do drzwi loftowych?

Poniżej przedstawiamy rodzaje szkła stosowane w drzwiach loftowych GDEL:

Szkło bezpieczne laminowane

Składa się z kilku warstw szkła połączonych folią do laminowania typu EVA (Ethylene Vinyl Acetale) lub PVB (folii poli-winylo-butyralowej). W przypadku rozbicia, kawałki szkła nie rozpryskują się, tylko pozostają przyklejone do folii. Dzięki temu zmniejszane jest ryzyko zranienia.

Zarówno szkło przezroczyste bezpieczne jak i z folią mleczną, mają zbliżone właściwości w zakresie bezpieczeństwa, które wynikają z laminowania szkła. Różnica jest wizualna. Szkło przezroczyste daje możliwość swobodnego przenikania światła przez nie. Natomiast szkło z matową folią, sprawia, że światło jest rozproszone i przepuszczone w sposób bardziej stonowany. Dlatego szkło z mleczną folią zapewnia większą prywatność i zmniejsza widoczność z zewnątrz.

Szkło bezpieczne (laminowane) w drzwiach loftowych GDEL.
Szkło bezpieczne (laminowane) folia mleczna drzwi loftowe GDEL.
Lustro w drzwiach loftowych GDEL

Lustro

Lustro to rodzaj szkła, który pozwala na dodanie drzwiom loftowym dodatkowych walorów wizualnych. Lustro dostępne w różnych kolorach i odcieniach, a jego krawędzie mogą być szlifowane lub fazowane.

Szkło ornamentowe

Jest to rodzaj szkła półprzeziernego dekoracyjnego, które posiada na powierzchni motywy, które sprawiają, że drzwi szklane zyskują wyjątkowy styl. Szkło ornamentowe jest dostępne w różnych wzorach, co pozwala na dopasowanie drzwi do aranżacji pomieszczenia. Dzięki swoim specyficznym wzorom i dekoracyjnym efektom, szkło ornamentowe może wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny i charakterystyczny styl.

W drzwiach loftowych GDEL stosujemy najmodniejsze wzory szkła o ryflowanej fakturze takie jak Flutes i Estriado lub imitujący pikowanie wzór MasterSoft. Wybrane wzory mogą być poddane procesowi laminowania.

Szkło zbrojone

Szkło zbrojone, dzięki zatopionej wewnątrz metalowej siatce ma zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu idealne sprawdza się w drzwiach loftowych.

Szkło ryflowane ornamentowe flutes w drzwiach loftowych GDEL
Szkło lakierowane ornamentowe Mastersoft GDEL
Szkło zbrojone w drzwiach loftowych GDEL

Szkło barwione w masie antisol

To szkło, które na etapie produkcji zostało zabarwione, dzięki czemu posiada równomierną barwę i jest odporne na działanie promieniowania UV, co pozwala na zachowanie koloru przez długi czas. W drzwiach GDEL stosujemy szkło dymione o odcieniu brązu lub grafitu.

Szkło barwione w masie antisol w drzwiach loftowych GDEL.

Wybierając rodzaj szkła do wypełnienia drzwi loftowych, warto zwrócić uwagę zarówno na jego właściwości jak zastosowanie, aby cieszyć się drzwiami, które będą nie tylko estetyczne, ale i wyjątkowo funkcjonalne.

Wybór odpowiedniego rodzaju szkła pozwoli Ci dodać niepowtarzalny styl i funkcjonalność do Twojego wnętrza loftowego.