Jeśli myślisz o szklanych drzwiach loftowych, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje szeroki wybór różnych rodzajów szkła. Szkło może być niestandardowo cięte do dokładnego rozmiaru drzwi, które potrzebujesz, i może być w kilku wariantach. Szkło, które jest wykorzystywane w drzwiach loftowych, może mieć różne właściwości, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji Klienta. 

Poniżej przedstawiamy rodzaje szkła stosowane w drzwiach loftowych GDEL.

  • Szkło bezpieczne (laminowane)

Składa się z kilku warstw szkła połączonych folią do laminowania typu EVA (Ethylene Vinyl Acetale) lub PVB (folii poli-winylo-butyralowej). W przypadku rozbicia, kawałki szkła nie rozpryskują się, tylko pozostają przyklejone do folii. Dzięki temu zmniejszane jest ryzyko zranienia.

Zarówno szkło przezroczyste bezpieczne jak i z folią mleczną, mają zbliżone właściwości w zakresie bezpieczeństwa, które wynikają z laminowania szkła. Różnica jest wizualna. Szkło przezroczyste daje możliwość swobodnego przenikania światła przez nie. Natomiast szkło z matową folią, sprawia, że światło jest rozproszone i przepuszczone w sposób bardziej stonowany. Dlatego szkło z mleczną folią zapewnia większą prywatność i zmniejsza widoczność z zewnątrz.

Szkło bezpieczne (laminowane) w drzwiach loftowych GDEL.
Szkło bezpieczne (laminowane) folia mleczna drzwi loftowe GDEL.
Lustro w drzwiach loftowych GDEL
  • Lustro

Lustro to rodzaj szkła, który pozwala na dodanie drzwiom loftowym dodatkowych walorów wizualnych. Lustro dostępne w różnych kolorach i odcieniach, a jego krawędzie mogą być szlifowane lub fazowane.

  • Szkło ornamentowe

Jest to rodzaj szkła półprzeziernego dekoracyjnego, które posiada na powierzchni motywy, które sprawiają, że drzwi szklane zyskują wyjątkowy styl. Szkło ornamentowe jest dostępne w różnych wzorach,, co pozwala na dopasowanie drzwi do aranżacji pomieszczenia. Dzięki swoim specyficznym wzorom i dekoracyjnym efektom, szkło ornamentowe może wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny i charakterystyczny styl.

W drzwiach loftowych GDEL stosujemy najmodniejsze wzory szkła o ryflowanej fakturze takie jak Flutes i Estriado lub imitujący pikowanie wzór MasterSoft. Wybrane wzory mogą być poddane procesowi laminowania.

  • Szkło zbrojone

Szkło zbrojone, dzięki zatopionej wewnątrz metalowej siatce ma zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu idealne sprawdza się w drzwiach loftowych.

Szkło ryflowane ornamentowe flutes w drzwiach loftowych GDEL
Szkło lakierowane ornamentowe Mastersoft GDEL
Szkło zbrojone w drzwiach loftowych GDEL
  • Szkło barwione w masie antisol

To szkło, które na etapie produkcji zostało zabarwione, dzięki czemu posiada równomierną barwę i jest odporne na działanie promieniowania UV, co pozwala na zachowanie koloru przez długi czas.

Szkło barwione w masie antisol w drzwiach loftowych GDEL.

Wybierając rodzaj szkła do wypełnienia drzwi loftowych, warto zwrócić uwagę zarówno na jego właściwości jak zastosowani, aby cieszyć się drzwiami, które będą nie tylko estetyczne, ale i wyjątkowo funckjonalne.