Modernistyczny wygląd schodów z metalu

Schody metalowe na poddasze to alternatywa dla schodów betonowych wykończonych drewnem lub kamieniem. Konstrukcja metalowa zapewnia bezpieczeństwo i trwałość. Ich design  oraz wykończenie lakierem w dowolnym kolorze z palety RAL sprawia, że świetnie komponują się z różnymi kolorami we wnętrzu.

Schody idealnie dopasowane - elastyczność wymiarów

Metal jest materiałem wyjątkowo plastycznym, z którego tworzyć można śmiałe realizacjee. Trwałe konstrukcje metalowe mogą być dopasowane do różnych otworów na przykład okrągłych. Schody stalwoe idealnie wpasowują się w wysokie pomieszczenia.

Komfort i bezpieczeństwo metalowych schodów

Schody metalowe z blachy perforowanej
Schody metalowe z blachy ryflowanej

Zastosowanie blach perforowanych lub ryflowanych do produkcji stopni metalowych schodów, sprawia, że powierzchnia jest mniej śliska i wygodniejsza w użytkowaniu. Dodatkowe wyposażenie schodów w dedykowaną balustradę zabezpiecza przed upadkiem. 

Czy schody metalowe są ciepłe?

Współczynnik przenikania ciepła jest wielkością uzależnioną między innymi od temperatury otoczenia, czy wilgotności. Przykładowe wartości przewodności cieplnej dla stali wynoszą 58 Watt na metr x Kelwin, natomiast dla drewna 0,2. Im mniejsza wartość, tym materiał słabiej przewodzi ciepło, zatem lepiej izoluje przed jego stratami. 

Metal odbierany jest jako materiał surowy i chłodny. Temperatura konstrukcji stalowej, będzie uzależniona od temperatury otoczenia. Pośrednim rozwiązaniem, jest wykończenie stopni drewnem dębowym, co pozwoli na wizualne ocieplenie stylistyki schodów. 

Schody metalowe z drewnianymi stopniami

Montaż i użytkowanie schodów z metalu

W pracowni GDEL zamówisz schody stalowe z kompletną usługą montażu - gotowe do użytku. Zadbaj o poddasze i zainwestuj w schody, które łączą wytrzymałość, estetykę i funkcjonalność. Skorzystaj z naszej bogatej oferty!