Styl industrialny, który obecnie cieszy się dużą popularnością, wywodzi się z adaptacji opuszczonych fabryk na mieszkania podczas recesji w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje się dużą, otwartą przestrzenią oraz wykorzystaniem materiałów takich jak beton, drewno i metal. Wnętrza w tym stylu uzupełniane są o charakterystyczne lampy i widoczne elementy instalacji.

Regały loftowe na książki są obecnie bardzo popularnym elementem wystroju wnętrz i doskonale wpisującym się w różnego rodzaju aranżacje. Można je z powodzeniem wykorzystać w wielu pomieszczeniach. Jeśli zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować, zapraszamy do dalszej lektury, gdzie podzielimy się naszymi podpowiedziami.

Regały loftowe - meble wszechstronne?

Regały na książki w stylu loft doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach. Oprócz przechowywania książek, można na nich umieścić również dekoracje i bibeloty. Największą popularnością cieszą się modele o drewnianych półkach i metalowej konstrukcji, które są jednocześnie proste i funkcjonalne.

W jakich wnętrzach sprawdzają się regały loftowe?

Regały loftowe są niezwykle proste, dlatego doskonale pasują jako elementy różnych aranżacji. Można je z powodzeniem wykorzystać zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim, stanowiąc doskonałe urozmaicenie dla neutralnej i jasnej stylistyki tego stylu. Regały loftowe sprawdzą się również w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. 

Salon jest oczywistym pomieszczeniem, w którym warto postawić na regał loftowy na książki. Oprócz książek, można na nim umieścić pamiątki z podróży czy też ramki z zdjęciami. Innym pomysłem jest umieszczenie go w sypialni lub jadalni.

Czym wyróżniają się typowe regały loftowej?

Obecnie bardzo popularny styl industrialny, nawiązujący do przemysłowych przestrzeni, często wykorzystuje regały przypominające regały magazynowe. Konstrukcja tych regałów zwykle jest metalowa, z dodatkowymi elementami drewnianymi. Jak dokładnie prezentują się tego typu meble?

Regały loftowe są uniwersalne i charakteryzują się niezwykle prostą budową, co czyni je bardzo funkcjonalnymi. Zazwyczaj mają wysoki, prostokątny stelaż z półkami, a brak szuflad, szafek czy drzwiczek sprawia, że łatwo jest uzyskać dostęp do przechowywanych przedmiotów. Regały tego typu są również pojemne, umożliwiając poukładanie książek i bibelotów w uporządkowany i atrakcyjny sposób.

Czy warto zdecydować się na regał loftowy?

Każdy regał loftowy ma podobną konstrukcję, charakteryzującą się prostotą i nieskomplikowanym układem, co stanowi ich znaczącą zaletę. Bez drzwiczek i pleców prezentują się lekko i nowocześnie. Zwykle wykonane są z czarnego metalu, a półki często są z naturalnego drewna. Najbardziej popularne są klasyczne regały loftowe o prostokątnym kształcie.

Regał loftowy doskonale eksponuje książki, ponieważ jest solidnie zbudowany i wytrzyma duże obciążenia. Na półkach można również umieścić pamiątki z podróży, zdjęcia w ramkach lub różne rośliny. Liczba przedmiotów, które można umieścić na regale, może być dowolna - można postawić na bogate wyposażenie lub minimalistyczne zestawienie. Regał loftowy zawsze prezentuje się doskonale.

Półki loftowe - uzupełnienie dla regałów loftowych

Oferta mebli loftowych nie ogranicza się tylko do regałów na książki. Można również zdecydować się na zakup loftowych szafek lub półek wiszących. Istnieje wiele możliwości do wyboru.

Możesz swobodnie wykorzystać regał wiszący do przechowywania książek. Jedynym ograniczeniem jest wytrzymałość kołków mocujących, ponieważ sama konstrukcja regału jest solidna. Jednocześnie materiały i wykończenia, na które postawiliśmy, są na tyle uniwersalne, że regały pasują również do wnętrz, w których znajdują się meble o różnym charakterze. Ta estetyczna uniwersalność i wyjątkowość sprawiają, że meble tego typu są często wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak i jako elementy wyposażenia biur, pracowni, gabinetów i innych miejsc publicznych. Dzięki ich wytrzymałości i odporności na uszkodzenia, świetnie sprawdzają się również w takich miejscach, wytrzymując intensywne użytkowanie przez wiele lat.

Meble loftowe GDEL to nie tylko dekoracja - choć mają oczywiście walory estetyczne - są one przede wszystkim zaprojektowane tak, aby można było zawsze i wszędzie z nich korzystać, co czyni je unikalnymi na polskim rynku meblowym.

Regał loftowy na wymiar z metalowymi półkami GDEL
Regał loftowy nowoczesny na zamówienie
Regał loftowy metalowy z drewnianymi półkami