Rodzaje szkła w kabinach prysznicowych

Szklane kabiny prysznicowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również element dekoracyjny łazienki. Właściwy dobór szkła ma wpływ na ostateczny wygląd kabiny, a także na jej funkcjonalność i trwałość. W artykule skupimy się na dwóch rodzajach szkła, które są popularne w produkcji kabin prysznicowych: szkle float i szkle Optiwhite. Opiszemy także rodzaje szkła, które mają właściwości zmniejszające osadzanie się kamienia i zanieczyszczeń z kosmetyków.

Wpływ właściwego dobrania szkła na wygląd i funkcjonalność kabiny

Warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła, z którego wykonana jest kabina prysznicowa. Odpowiedni dobór szkła może wpłynąć na trwałość, funkcjonalność i wygląd kabiny, a także na komfort użytkowania.

Szkło float i szkło Optiwhite - popularne rodzaje szkła

Szkło float jest podstawowym rodzajem szkła, który jest stosowany w wielu dziedzinach, w tym w produkcji kabin prysznicowych. Charakteryzuje się lekko zielonkawą barwą, która jest szczególnie widoczna na oszlifowanych krawędziach szkła. Im grubsze szkło, tym bardziej widoczna jest jego zielonkawa barwa. Szkło float jest gładkie i przeźroczyste.

Szkło o właściwościach antyosadzeniowych

Drugim rodzajem szkła, które jest popularne w produkcji kabin prysznicowych, jest szkło nazywane Diamant lub Optiwhite. To ekstra białe szkło typu float o bardzo niskiej zawartości tlenku żelaza. Dzięki temu charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem przepuszczalności światła i perfekcyjnym odwzorowaniem barw. Szkło optiwhite jest neutralne kolorystycznie, co oznacza, że jego krawędzie są jaśniejsze, od standardowego szkła typu float. Krawędź w zależności od grubości posiada turkusowe zabarwienie. To sprawia, że szkło optiwhite nadaje się do wielu dziedzin, gdzie wymagany jest wysoki wskaźnik reprodukcji barw, unikalny design i najwyższa jakość. Szkło optiwhite to niebanalne rozwiązanie, które nadaje każdej przestrzeni wyrazistego charakteru.

Zapobieganie osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń

Aby zmniejszyć osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchni szkła, producenci kabin prysznicowych stosują specjalne rodzaje szkła o powierzchni, która jest mniej porowata. Szkło jest wtedy bardziej odporne na osadzanie się resztek środków myjących, ale również zapobiega powstawaniu osadów i zacieków, ułatwiając czyszczenie kabiny prysznicowej. Szkło do zastosowania w kabinach prysznicowych o właściwościach antykorozyjnych jest trwałe i nie traci swoich właściwości w czasie użytkowania.

Szkło TIMELESS - połączenie estetyki i funkcjonalności

Do wyboru mamy również antykorozyjne szkło TIMELESS, idealne do zastosowania w kabinach prysznicowych. Szklane powierzchnie kabin prysznicowych narażone są na stały kontakt z wodą i parą wodną, co z czasem może prowadzić do powstania osadów i zacieków, a także do korozji. Dlatego tak ważne jest, aby szkło do kabin prysznicowych było odporne na korozję.

Szkło TIMELESS to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność i łatwość utrzymania czystości. Składa się ono z wysoko przezroczystego szkła SGG PLANICLEAR, które zostało pokryte niewidoczną powłoką antykorozyjną. Dzięki temu szkło TIMELESS jest nie tylko estetyczne, ale także łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na szkodliwe działanie wilgoci.

Antykorozyjne szkło dla trwałych i łatwych w czyszczeniu kabin prysznicowych

Antykorozyjna powłoka na szkle TIMELESS nie tylko zapobiega powstawaniu osadów i zacieków, ale także chroni szkło przed korozją i przedłuża jego żywotność. Szkło TIMELESS jest nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo estetyczne, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdej łazience.

Szkło antykorozyjne Pilkington OptiShower™

Szkło antykorozyjne Pilkington OptiShower™ dostępne jest również na bazie szkła superbebarwnego Pilkington Optiwhite™. Takie połączenie świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie widoczne mają być krawędzie szkła lub gdy pożądane jest neutralne zabarwienie. Dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła doskonale nadaje się do zastosowań wymagających transparentności i zachowania czystości barw.

Transparentność i zachowanie czystości barw

Warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła, z którego wykonana jest kabina prysznicowa. Odpowiedni dobór szkła może wpłynąć na trwałość, funkcjonalność i wygląd kabiny, a także na komfort użytkowania.

Podsumowanie - wybór szkła do kabiny prysznicowej

DIAMANT®, Pilkington OptiShower™ oraz TIMELESS - estetyka i funkcjonalność

Podsumowując, wybierając szkło do kabin prysznicowych warto zwrócić uwagę na jego przejrzystość, odporność na korozję oraz łatwość utrzymania w czystości. Dostępne na rynku rodzaje szkła, takie jak DIAMANT®, Pilkington OptiShower™ oraz TIMELESS, zapewnią nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i długą żywotność szklanych powierzchni w łazience.

Pielęgnacja szkła w kabinie prysznicowej

Usuwanie nadmiaru wody i ograniczanie osadzania zanieczyszczeń

Wybierając szkło do kabiny prysznicowej warto pamiętać o pielęgnacji, a po każdym prysznicu użyć ściągaczki do szyb, w celu usunięcia nadmiaru wody i ograniczenia osadzania zanieczyszczeń.

szkło float do kabiny prysznicowej
Jak czyścić kabinę prysznicową GDEL?
szkło optiwhite do kabiny prysznicowej